نتایج جستجو برای عبارت :

مرغان مهاجر

آبله مرغان در کودکان

آبله مرغان، بیماری ویروسی ای است که ویروس واریسلا زوستر آن را ایجاد می کند

یک یا دو روز پیش از پدید آمدن جوش های آبله مرغان، برخی از کودکان دچار تب ، درد شکم، گلو درد، سردرد شده یا احساس ضعف می کنند.
ادامه مطلب
آبله مرغان ویروسی است که اغلب کودکان را مبتلا می‌کند. خارش و جوش‌های قرمزی که در سراسر بدن ظاهر می‌شود از علائم این بیماری است. ابتلا به آبله مرغان بیش از یک‌بار در طول زندگی بسیار نادر است. این بیماری در گذشته در میان کودکان بسیار شایع بود اما از اواسط دهه‌ی ۹۰ میلادی، زمانی که واکسن آبله مرغان کشف شد، موارد ابتلا به این بیماری بسیار کاهش یافت.
ادامه مطلب
درمان آبله مرغانآبله مرغان یک بیماری ویروسی است که با راهکارهای خانگی به راحتی قابل درمان است.
آبله مرغان نوعی بیماری ویروسی و بسیار واگیردار است که در کودکان شیوع بیشتری دارد، از علائم این بیماری می‌توان به تب، سردرد و جوش‌های پوستی در هر قسمت از بدن
اشاره کرد؛ در این مطلب گیاهان دارویی را معرفی می‌کنیم که تاثیر بسزایی در تسکین علائم آبله مرغان دارند.
موادی که آبله مزغان را درمان میکند

ادامه مطلب
و من مهاجرم...
مهاجر زاده شده و مهاجر مانده ...
من در تمام فصل ها مهاجرم ‌‌‌‌‌....
فصل ها و روز ها و سال ها میگذره و من هنوز مهاجرم ...
من از لبخند عزیزام فقط تصویر دارم و هیچ 
از آغوششون فقط خاطره 
و از عطرشون ...
سهم ما از هم فقط خاطره هایی از گذشته است ..‌
و من دردناک هنوز مهاجرم ...
میترسم میترسم این داستان هیچوقت تموم نشههه ...
تورا با تمامم میخواهممم ...

وچه زیبا گفت سهراب عزیز
باید امروز حواسم باشد که اگر قاصدکی را دیدم آرزوهایم را بدهم تا برساند به خدا به خدایی که خودم میدانم نه خدایی که برایم از خشم نه خدایی که برایم از قهرنه خدایی که برایم ز غضب ساخته اند به خدایی که خودم میدانم به خدایی که دلش پروانه است و به مرغان مهاجر هر سال راه را میگویدو به باران گفته است باغها تشنه شدند و حواسش حتی به دل نازک شب بو هم هستکه مبادا که ترک بردارد به خدایی که خودم میدانم !
 مانند خیلی از بیماری ها عامل بیماری آبله مرغان نوعی ویروس است بنام ویروس «واریسلا زوستر». در اغلب موارد این ویروس از طریق تماس با فرد مبتلا انتقال می‌یابد. این بیماری چند روز قبل از ظهور جوش‌ها به فرد سرایت می‌کند و تا زمانی که تمامی جوش‌ها بهبود نیابند، به‌شدت مسری است. این ویروس می تواند از طریق بزاق دهان؛ تنفس و تماس با جوش منتقل شود.
یک یا دو روز قبل از ظاهر شدن جوش های آبله مرغان، بعضی از بچه ها دچار تب، درد شکم، گلو درد و سردرد شده ی
آبله‌ مرغان‌ عبارت‌ است‌ از یک‌ بیماری‌ خفیف‌ و بسیار مسری‌ که‌ توسط‌ ویروس‌ هرپس‌ زوستر ایجاد می‌شود. این‌ بیماری‌ می‌تواند در سنی‌ رخ‌ دهد اما در کودکان‌ شایع‌تر است‌.
علایم‌ زیر معمولاً در کودکان‌ خفیف‌، اما در بزرگسالان‌ شدید هستند:
تب‌
ادامه مطلب
واریسلا زوستر
عفونت ویروس واریسلا زوستر
ویروس واریسلا زوستر یک هرپس ویروس است و مانند دیگر هرپس ویروس ها باعث
بروز هر دو عفونت اولیه و راجعه میشود و در گانگلیون های اعصاب حسی نهفته
باقی می ماند.
کمتر کسی است که با دیدن صورتی پر از دانههای قرمزرنگ و ملتهب، یاد آبله
مرغان نیفتد و دلهره ابتلا به آن را نداشته باشد. حالا هر چقدر هم که
بدانیم این بیماری قابل درمان است، اما اگر در کودکی به آن مبتلا نشده
باشیم، آنقدر نامش برایمان آزاردهنده میشود
1- پماد کالامین استفاده کنید
پماد/لوسیون کالامین می تواند به کاهش خارش کمک کند. این پماد دارای خواص تسکین دهنده پوست، و شامل اکسید روی است. با استفاده از انگشت تمیز یا سوآب پنبه، لوسیون کالامین را در مناطق تحت خارش پوست بزنید یا بمالید. توجه داشته باشید که نباید از لوسیون کالامین در داخل و یا در اطراف آبله مرغان روی چشمانتان استفاده کنید. راجب پماد کالامین بیشتر بخوانید!
2- بستنی یخی بدون قند بخورید
آبله مرغان همچنین می تواند در داخل دهان ایجا
فصل بهار و تابستان موقعیت مناسبی است تا بعضی از ویروس ها فعالیت خود را آغاز کنند و یکی از ویروس هایی که بیش از بقیه در این ایام می تواند فعالیت کند، ویروس آبله مرغان است...دکتر حمید عمادی، متخصص بیماری های عفونی و دانشیار دانشگاه علوم پزشکی تهران، می گوید این بیماری سرعت انتقال بالایی دارد و اگر فرد بزرگسالی به آن مبتلا شود، حتی خطر مرگ نیز وجود دارد. ادامه گفت وگوی ما را در «کودکان» این هفته بخوانید.این بیماری از چه راهی منتقل می شود؟ویروس ع
براساس آمارهای سال ۲۰۱۷ سازمان ملل در سال ۲۰۰۰، ۲ میلیون ۸۰۳ هزار مهاجر ایرانی در خارج از کشور گزارش شده که در سال ۲۰۱۷ این آمار ۲ میلیون و ۶۹۹ هزار نفر مهاجر ایرانی رسیده است.
ناگفته نماند اکثرکارشناسان بر این آمار و ارقام اتفاق‌نظر ندارند؛ اما همه آنها یک‌صدا از وجود یک نقص جدی سخن می‌گفتند، فقدان آمار دقیق و مطمئن از تعداد مهاجران ایرانی در کشورهای مختلف.
هویت‌ ایرانیان دور از وطن
ادامه مطلب
آوازی برای وطن : هیچ کجا خونه ی خود آدم نمیشه، حتی اگر پرنده ای باشی در قفسی طلا

آوازی برای وطننویسنده: محمد گودرزی دهریزیانتشارات: کانون پرورش فکری کودکان و ونوجوانان
معرفی:
این ضرب المثل معروف رو همه شنیدیم که :هیچ جا خونه آدم نمیشهیه مستند جالب دیدم در مورد اونایی که اپلای کردن و دارن خارج از ایران تحصیل می‌کنند، نقطه مشترک تمام حرف هاشون این بود که درسته اینجا رفاه داریم اما هیچ جا وطن نمیشه و خیلی ها دوست داشتن برگردند(پیشنهاد :مستند م
کشور کانادا چندین سال است که به عنوان یکی از اصلی‌ترین کشورهای مهاجر پذیر دنیا به مقصد بسیاری از کارجویان تبدیل شده است. این کشور سالانه در حدود ۲۵۰٬۰۰۰ تازه وارد جدید می‌پذیرد. کانادا دومین کشور بزرگ جهان است و شهرهای اصلی این کشور از نظر کیفیت زندگی شهرت جهانی دارند. در این مقاله به بررسی دلایلی می‌پردازیم که کانادا را از سایر کشورهای مهاجر پذیر دنیا متمایز می‌کند:
ادامه مطلب
من محو پرنده های مهاجر میشوم. هوا که خنک میشود، آنها به گرمسیر میروند و فراموش میکنند که گندشان در سرزمین ما به یادگار مانده است.
من اینجا همه کاره بوده ام و هیچ کاره. من فهمیده ام که زیادی هم نباید خود را در بنگ و غم و جنون غرق کرد. گاهی آنقدر سرخوش میشوم که میخوام با قارقار یک کلاغ ضرب بگیرم و برقصم. شاید برای شما پیشامد شگفتی باشد، اما من گاهی با صدای یک گنجشک از خودم بیخود میشوم. گاهی با خودم تعارف پیدا میکنم و از خودم پذیرایی میکنم. گاهی ناز
صبح امروز ۱۴ حمل۹۸، در اثر شلیک ماموران سپاه پاسداران دستکم ۲۵ مهاجر افغانستانی در محدوده "سه راهی جالق به کلگان" در شهرستان سراوان مورد هدف گلوله قرار گرفته و کشته و زخمی شدند.
به گزارش دریافتی شریعت نیوز  گفته شده که  که در بین قربانیان تعدادی زن و کودک نیز وجود دارد. رئیس مرکز فوریت های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان با تایید این خبر از مصدومیت تنها ۱۴ نفر خبر داده است.
وی این اتفاق را بدون توضیح بیشتر صرفا "واژگونی خودرو قاچاق انسان" در م
دانلود آهنگ جدید محسن مهاجر به نام دوس دارم
Текст песни Doos Daram Mohsen Mohajer
دوست دارم بمونی پیشم من بدون تو دیوونه میشمЯ хотел бы, чтобы ты остался со мной, я сойду с ума без тебя
بیا بمون تا تو سرنوشتم اسمتو روی قلبم نوشتمДавай останемся, пока я не напишу твое имя на моем сердце в моей судьбе
تو همونی که من میخواستم پای تو وایسم تویی عزیز جونم

ادامه مطلب
با دستور جدید دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، مقام‌های ارشد حکومت ایران و بستگان درجه یک آن‌ها به عنوان مهاجر یا غیر مهاجر حق ورود به آمریکا را ندارند.

به گزارش سفیر جنوب به نقل از فرارو در این خبر که کاخ سفید منتشر کرده است، کسانی که گرین‌کارت دارند، پناهندگان و کسانی که ورودشان در راستای منافع آمریکاست، استثنا شده اند؛ بنابراین گزاش، اتهاماتی، چون حمایت مالی ایران از تروریسم، بازداشت خودسرانه شهروندان آمریکایی، تهدید همسایگان و
خرید کفش چرم مردانه مهاجر مدل M24m 

قیمت : 290000 تومان

برند : Miscellaneous

خرید پستی کفش چرم مردانه مهاجر مدل M24m 

قیمت کفش چرم مردانه مهاجر مدل M24m 

برای خرید و مشاهده جزئیات محصول در دیجی کالا کلیک نمایید.

برای خرید و مشاهده جزئیات محصول در دیجی کالا کلیک نمایید.

نیم بوت های تمام چرم همیشه طرفداران خاص خود را دارند و این مدل از نیم بوتهای رسمی نیز با طراحی ظریف و در عین حال ساده خود همیشه شیک پوشی
آبله مرغان، بیماری فصل بهارآبله مرغان Chickenpox یکی از بیماری های شایع ویروسی می باشد که عامل آن ویروس «واریسلا زوستر» از خانواده «هرپِس ویروس» ها بوده و اغلب باعث علائم بالینی خفیف تا متوسط بدون عوارض جدی حاد در کودکان می گردد.شیوع بیماری در کشورهایی مانند ایران که بیماری در آنها  به صورت اپیدمیک تظاهر می کند اغلب فصلی و بیشتر در فصل بهار می باشد و در کشورهایی که به علت واکسیناسیون روتین کودکان بیماری به صورت تک گیر و اندمیک بروز می کند ارتبا
پهپاد مهاجر-6
          جدیدترین نسل خانواده پهپادی مهاجر، پهپاد «مهاجر-6» است که اوایل سال 96 برای نخستین بار رونمایی شد. این پهپاد، تغییرات اساسی در طراحی نسبت به دیگر پهپادهای مهاجر دارد. بال این پهپاد به قسمت بالایی بدنه نصب شده است. مداومت پروازی این پهپاد حداقل 12 ساعت است و علاوه بر حمل محموله‌های تصویربرداری، بیش از 40 کیلوگرم محموله رزمی اعم از راکت و بمب (بمب هوشمند نقطه‌زن قائم) را می‌تواند حمل کند .پهپاد مهاجر-6 توانمندی انجام مأمو
آبله مرغان ، همچنین به عنوان واریسلا نیز شناخته می شود ، یک بیماری بسیار مسری است که در اثر عفونت اولیه به ویروس واریسلا زوستر (VZV) ایجاد می شود. این بیماری منجر به بثورات پوستی مشخصه می شود که تاول های کوچک و خارش دار تشکیل می شود که در نهایت پوسته پوسته می شود. معمولاً روی سینه ، پشت و صورت شروع می شود. سپس به بقیه بدن گسترش می یابد. علائم دیگر ممکن است شامل تب ، خستگی و سردرد باشد. علائم معمولاً پنج تا هفت روز طول می کشد. گاهی اوقات عوارض ممکن اس
چنگی نـزنـد در دل مـا تــار وُ تــرانـه
بر بسته مــرا راه گلـو چنـگِ زمــانـه

پایــانِ مـرا هــر سه نوشتند سرانجام
چشمان تـو وُ شعر مـن وُ شور شبانه

دیگر نَبَرد ساغــــر می راه بـه حــالم
دیگر َنَزنَـد شاخـه‌ی خشکیده جــوانه

گُــم کـرد کجا، دسته‌ی مرغان مهاجــر
راهــی کــه از آن آمــده بودند به لانـه

پرواز قشنگ است در این ناحیه،امــا
کینی به کمین است و کمانی به نشانه
مسعود رضایی بیاره
همه ما به‌خوبی می‌دانیم که با گرم‌شدن هوا فصل بیماری‌هایی مانند آبله‌مرغان و سرخک از راه می‌رسد. چه بخواهیم چه نخواهیم کودک خردسال ما نیز در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارد و دیر یا زود با بدنی مملو از دانه‌های ریز و قرمزرنگ آبله مرغان مقابل چشمتان ظاهر می‌شود.

درمان فشار خون روی پای شمایکی دیگر از خواص معجزه‌آسای دانه‌های خاکشی، کنترل و تسکین فشارخون است. اگر به فشارخون مبتلا هستید و در حال حاضر داروهای کنترل‌کننده فشارخون
چند سال است که «روستای دره تِفی» در بهار میزبان لک‌لک‌های مهاجر می‌شود که در آنجا لانه‌سازی و جوجه‌آوری می‌کنند. روستای دره تفی (دره توت‌ها) در ۱۵ کیلومتری غرب مریوان در استان کردستان است. ورود این پرندگان در کنار سایر جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، این روستا را به مقصد گردشگران تبدیل کرده است. لک‌لک‌ها در کوچه‌های این روستا بر بالای تیرک‌های برق و درختان بلوط لانه می‌سازند و اهالی نیز با مهربانی با آنها رفتار می‌کنند. این پرنده‌ها در
دیر آمده‌ای مرو شتابان
ای رفتن تو چو رفتن جان
دیر آمدن و شتاب رفتن
آیین گل است در گلستان
گفتی چونی چنانک ماهی
افتاده میان ریگ سوزان
چون باشد شهر شهریارا
بی دولت داد و عدل سلطان
من بی‌تو نیم ولیک خواهم
آن باتویی که هست پنهان
شب پرتو آفتاب هم هست
خاصه به تموز گرم و تفسان
قانع نشود به گرمی او
جز خفاشی ز بیم مرغان
گرمی خواهند و روشنی هم
مرغان که معودند با آن
ما وصف دو جنس مرغ گفتیم
بنگر ز کدامی ای غزل خوان
مولوی
نام رمان: مرغان شاخسار طرب
نویسنده:کالین مک کلاف
تعداد صفحات»805
ژتنر: عاشقانه-حماسی-تاریحی
کتابی‌ست که در سال ۱۹۷۷ توسط کالین مک کلاف نویسنده استرالیایی نوشته شده. این رمان در سال ۱۹۸۳ برای سریال تلویزیونی کوتاهی با همین نام آماده شد. این اثر به فارسی نیز ترجمه شده‌است. پرنده‌های خارزار کتابی است احساسی و داستان دختری به نام مگی که عاشق کشیشی به نام رالف می‌شود و در اثر یک رابطه جنسی از رالف پسری به دنیا می‌آورد. فیلمی نیز بر پایه این
کتاب جاناتان مرغ دریایی
ریچارد باخمترجم: مهسا حمدیان

کتاب جاناتان مرغ دریایی اثر ریچارد باخ،
حکایتی در قالب رمان کوتاه است.
این کتاب داستانی از زندگی همه‌ی انسان‌ها است؛
همه‌ی انسان‌هایی که به زندگی در اجتماع خودساخته خو کرده‌اند
و هیچ برون رفتی از قوانین و چهارچوب‌های
خودساخته متصور نیستند.
ریچارد باخ کتاب جاناتان مرغ دریایی
(Janathan Livingston Seagull)
را در سال 1970 نوشت، داستان مرغ دریایی‌ای که نمی‌خواهد
مثل بقیه مرغان دریایی زندگی کند،
می
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه این سوره را بخواند حق تعالی به عدد مهاجر و انصار و استهزا کنندگان  پیامبر ده حسنه برایش نویسد واگر آن را در آب بشویند و آبش را به زنی که شیرش کم است بدهند بسیار گردد و اگر همراه داشته باشد رزقش زیاد شود
من آدم وحشتناک نژاد پرستی ام میدانید چرا ؟ چون اگر کسی به من بگوید که لام چقدر زیباست با لحنی که محبت از آن میبارد میگویم دخترکم مهاجر است انگار که مثلا مهاجر ها نمیتوانند زیبا باشند و این اتفاق اتفاق غیرعادی و غیر طبیعی است و کسی نیست به من بگوید چه اهمیتی دارد اهل کجاست؟ مثلا اگر نگویی امتیاز این مرحله را از دست میدهی ؟
من ادم نژاد پرستی هستم چون خیلی وقت ها سهوا و یا عمدا از لفظ ایرانی ها فلان اند و یا بهمان اند استفاده میکنم و یادم میرود که
نگفتمت مرو آنجا که پادشات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
و گر به خشم روی صد هزار سال ز من
به عاقبت به من آیی که منتهات منم
نگفتمت که به نقش جهان مشو راضی
که نقش بند سرا پرده رضات منم
نگفتمت که منم بحر و تو یکی ماهی
مرو به خشک که دریای با صفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام مرو
بیا که قدرت پرواز و پرّ و پات منم
نگفتمت که تو را ره زنند و سرد کنند
که آتش و تبش و گرمی هوات منم
نگفتمت که صفت های زشت بر تو نهند
که گم کنی که سر چشمه صفات منم
نگفتمت که م
سه حکایت تمثیلی برگزیده اشراق سهروردی عبارتند از:
- عندلیب و دربار سلیمان 
- خفاشان و حربا 
- ملاقات هدهد و بومان
الف - عندلیب و دربار سلیمان : 
روزی همه پرندگان در ملک سلیمان جمع بودند و عندلیب غایب بود . سلیمان پیکی به دنبال او فرستاد و از او خواست تا پیش سلیمان برود . عندلیب که هر گز از آشیانه خود بیرون نیامده بود ، رو به یاران خود کرده و گفت : 
" اکر او بیرون باشد و ما اندرون ، ملاقات میسر نگردد و او در آشیانه ما نگنجد و هیچ طریق دیگر نیست " . آنگا
مردها رو مخصوصا مردهای مهاجر رو، تقریبا اینجا روانی کردن.
من اینجا وقتهایی که تنها میرم بیرون یا با دوستای دخترم میرم بیرون، میبینم که مردها چه مهاجر چه کانادایی میریزن سر ما، توی هر سنی. تا میبینن تو سخت نمیگیری دنیا رو و راحت میتونی بخندی و میتونی تعامل کنی و اثری از روانی بازیای دخترای سفید در تو نیست، فوری میان جلو و فوری میخوان باهات دوست بشن.
من خاطر خواه اولم یه پسر خاورمیانه ای بود (روز دوم ورودم باهاش اشنا شدم) و دومی یه پسر ایرانی بو
« زاغکی قالب پنیری دید
به دهان برگرفت و زود پرید
بر درختی نشست در راهی
که از آن می‌گذشت روباهی
روبه پرفریب و حیلت‌ساز
رفت پای درخت و کرد آواز
گفت به به چقدر زیبایی
چه سری چه دُمی عجب پایی
پر و بالت سیاه‌رنگ و قشنگ
نیست بالاتر از سیاهی رنگ
گر خوش‌آواز بودی و خوش‌خوان
نبودی بهتر از تو در مرغان
زاغ می‌خواست قار قار کند
تا که آوازش آشکار کند
طعمه افتاد چون دهان بگشود
روبهک جست و طعمه را بربود »

ترجمه حبیب یغمایی
حس میکنم به جنس مرد، مخصوصا مردهای مهاجر، خدود ده سالی میشه که توی کانادا شدیدا ظلم میشه.
مردها توی ایران، سیستمی که با وجودیکه خیلی وقتها به زن احترام زیادی میذاره (همین که زن نباید چیز سنگین بلند کنه، زن اول میره وارد میشه، زن ها کار نکنن، زن ها میتونن اوقات فراغت بیشتری داشته باشن، توی شهر ما به زن میگفتن فرمانده و سرور) ولی باز هم خیلی قوانینش مردسالارانه هست، همین مردها خیلی وقتها هوای ما رو داشتن و ما رو حمایت میکردن.
حالا نوبت ماهاست ک
رشد ۱۰۰۰ درصدی کشت کلزا
کشت دانه های روغنی در چهار سال گذشته حدود چهل و شش هزار تن بود که در سال گذشته هفت برابر از سیصدوچهل هزار تن افزایش یافته است و امسال ما پیش بینی می کنیم که از چهارصدوچهل هزار تن عبور کند و به ده برابر رشد دست یابد.
علیرضا مهاجر گفت: "ما امیدوار بودیم که امسال بتوانیم مرز پانصد هزار تن تولید روغن دانه را بشکنیم اما امسال با توجه به آسیب های سیل انتظار می رود که بیش از چهارصدوچهل هزار تن دانه تولید شود."
سیل دلیل از بین رفت
گوشت مرغ شاخدار
گوشت‌ مرغ‌ شاخدار در سنین‌ پایین‌ بسیار خوش‌‌طعم‌ و مطبوع‌ است و آن را قابل‌ مقایسه‌ با کبک‌، بلدرچین‌ و قرقاول‌ می‌دانند. از لحاظ‌ میزان‌ انرژی‌، لاشه‌ مرغ‌ مروارید بعد از گوشت‌ بوقلمون‌ مقام‌ دوم را به ‌خود اختصاص‌ داده‌ است‌ و دارای ‌134 کیلوکالری انرژی به ازای‌ هر 100 گرم‌ است. گوشت ‌مرغ‌ مروارید فاقد چربی و حاوی اسیدهای‌ چرب‌ ضروری‌ است.
آفریقا موطن‌ اولیه‌ مرغ‌ مروارید است؛ نام‌ اولیه‌ آن مرغ‌ گ
http://WWW.NEGARSKIN.IRhttp://WWW.NEGARSKIN.IRمیکرودرم ابریژن می‌توان در درمان جوشگاه‌های (اسکار) آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد.
جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار
و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.
http://WWW.NEGARSKIN.IRاز میکرودرم ابریژن می‌توان در درمان جوشگاه‌های (اسکار) آکنه و آبله‌مرغان نیز استفاده کرد.
جوشگاه‌های زخم و اسکارها نباید زیاد عمیق باشد و اغلب بر حسب نوع اسکار
و محل و عمق آن به چند جلسه درمان هفتگی نیاز دارد. در ترمیم جوشگاه‌های سوختگی نیز می‌توان از این روش استفاده کرد.http://WWW.NEGARSKIN.IR
چند روز پیش پیکر شهید «مجید قربانخانی» حُر مدافعان حرم هم بالاخره به زادگاهش بازگشت. اما شاید ندانید تاریخ انقلاب و دفاع مقدس، بسیاری از این قهرمانان گمنام دارد که هیچگاه مثل«طیب»، «شاهرخ ضرغام» و حالا داش‌مجید، نقل محافل نشدند.
مجله فارس پلاس؛ مریم شریفی: چه خوش است حال مرغی که قفس ندیده باشد/ چه نکوتر آنکه مرغی ز قفس پریده باشد...
تمام ماجرا همین است؛ پرواز. کتاب تاریخ را که ورق بزنی، پر است از داستان انسان‌های راه‌گم‌کرده اما فرصت‌شن
استان مانیتوبا (Manitoba) یکی از سه استان سرسبز کانادا در قلب این
کشور می باشد. جمعیت این استان ۱٫۲۰۰٫۰۰۰ نفر است. بزرگترین شهر آن، وی نی
پگ (Winnipeg) با ۷۰۶۹۰۰ نفر جمعیت و Brandon دومین شهر بزرگ استان است.
این استان در سالهای اخیر شمار زیادی مهاجر جذب کرده و در تلاش است تا
سالانه ۱۰۰۰۰ نفر مهاجر جدید جذب کند.
اشتغال و اقتصاد در مانیتوبا
صنایع
اصلی استان مانیتوبا معدن، تولید و کشاورزی می باشند. حرفه سنتی این استان
ماهی‌گیری است. زمین های کشاورزی زیاد
با سلام،مهندس افشار هستم.
برای سفارش ادیت عکس و ویدئو از روش های زیر استفاده کنید:
همراه : 09380858006   علیرضا افشاری
با همین شماره در تلگرام و واتساپ درخدمتم
در اینستاگرام پیج     graphic_saz     را میتوانید دنبال کنید
در تلگرام نیز کانال    graphic_saz     را میتوانید دنبال کنید
آیدی تلگرام و واتساپ :        alirezaafshari021 
به مناسبت ماه رمضان، که این غزل از لطیف‌ترین‌های مولاناست، که فکر کردن به مفهومش دل آدم رو می‌لرزونه، یه چیزی شبیه اینکه خدا بغلت می‌کنه و بغض صد هزار ساله‌ات می‌شکنه.

نگفتمت مرو آن جا که آشنات منم
در این سراب فنا چشمه حیات منم
وگر به خشم روی صد هزار سال ز من
به عاقبت به من آیی که منتهات منم
نگفتمت که به نقش جهان مشو راضی
که نقش بند سراپرده رضات منم
نگفتمت که منم بحر و تو یکی ماهی
مرو به خشک که دریای باصفات منم
نگفتمت که چو مرغان به سوی دام
این روزها که جهان و ایران درگیر بحران کرونا و قرنطینه خودخواسته است، نوید محمدزاده مشغول خواندن کتاب بهروز بوچانی، نویسنده‌ کُرد مهاجر است تا موجب دلگرمی و همراه مخاطبان ادبیات در روزهای قرنطینه باشد. کتاب «هیچ دوستی به‌جز کوهستان» نوشته‌ بهروز بوچانی در طول مدتی که از سوی نشرچشمه منتشر شده توانسته با اقبال مناسبی ازسوی مخاطبان روبه‌رو شود و در مدت کمتر از سه ماه به چاپ دوازدهم رسیده است. هم‌اکنون این کتاب با اجرای نوید محمدزاده، آهنگ
حقمان است اگر غم زده و سرد شدیم
یا که از مزرعه ی سبز خدا طرد شدیم
ما چرا عابر پس کوچه ی عادت شده ایم؟
دور افتاده ز دامان شهادت شده ایم؟
لب فروبند که مرغان غزلخوان رفتند
مرگان باد خدایا که شهیدان رفتند...
امروز رفتم قطعه ی 50 کنار خاک مهربان محمدعبدی که معلم و رفیق و عشق و علاقه ام بود....حال خوشی داشتم!
چه زیباست  رویش جوانه ها ی سر براورده از یخهای زمستان ...
چه زیباست خرمی دشت و دمن و چه دلچسب است گرمای افتاب اردیبهشت ...
چه باطراوت است  باران بهار   که می شوید صورت های اشک الود  از جفای سرما  و می زداید  غصه از دلهای   اکنده از غم انتظار بهاران را ...
چه زیباست بازگشت پرتدها ی مهاجر  و  رقص سنجاقکها و بازیگوشی سنجابهای  بیشه زار ...
و چه زیباتر که میلادت  فرخندگی و میمنت این  همه موهبت را دوچندان می کتد ...
میلادت مبارک ...
رسولخدا ص فرمود مومن را بشما معرفی نکنم مومن  کسی است که مومنین اورا بر جان ومال خود امین دانند  مسلمان را برای شما معرفی نکنم او کسی است که مسلمانهااز زبان ودستش سالم باشد و مهاجر کسی است که بدیهارا کنار  گذارد و حرام خدا را ترک کند و بر مومن حرام است که
 نسبت بمومن ستم کند یا اورا واگذارد یا پشت سرش بد گویی بد گویی کند یا اورا از خود براند 
در حادثه‌ی تروریستی نیوزلند آن‌هایی که به خواب ابدی فرو‌رفتند جهانی را بیدار کردند. جهانی که گمان می‌کرد هر چه حاشیه دارد عقده‌ی حاشیه‌نشینان مهاجر و مسلمان است. اما کور خوانده بود ما همه فرزندان قابیل بودیم. این ژن بد دیگر پیش خودش نمی‌گوید چون نژاد، رنگ، تبار و دینم فلان است، پس آدم نمی‌کشم، از قضا چون نژاد، رنگ، تبار و دین دیگری فلان است او را می‌کشد. دنیا بعد از این حادثه تکان خورد، ما نیز تکان خوردیم، تکان دو کان که بر تیر چراغ برق
چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوع...چشمه ها در زمزمه، رودها در شست و شوموج ها در همهمه، جویبارها در جست و جوباد در حال قیام، کوه در حال رکوعآفتاب و ماهتاب، در غروب و در طلوعسنگ پیشانی به خاک، ابر سر بر آسمانمثل این گنبد خَم شده، قامت رنگین کمانابر در حال سفر، آسمان غرق سکوتبر سر گلدسته ها، بال مرغان در قنوتکاسه ی شبنم به دست، لاله می گیرد وضوب
سازمان ملل متحد در سال ۲۰۰۰ میلادی، ۱۸ دسامبر را به نام مهاجران نامگذاری کرد. دلیل این تصمیم، افزایش شمار مهاجران در سراسر جهان و رفتار غیرانسانی جوامع میزبان با آنان بود. طبق بررسی سازمان ملل متحد در سال جاری میلادی، در حال حاضر ۲۵۸ میلیون نفر مهاجر وجود دارد که بخش زیادی از آنها را زنان تشکیل می‌دهند.
ادامه مطلب
ای پرنده مهاجرسفرت سلامت امابه کجامیری عزیزم قفسه تموم دنیا
روی شاخه های دوری چه خوشی داره صبوریوقتی خورشیدی نباشه تا همیشه سوت و کوری
میگذره روزای عمرت توی جاده های خلوتتا بخوای بر گردی خونه گم میشی تو باغ غربت
واسه ما فرقی نداره هر جا باشیم شب نشینیمدلخوشیم به این که شاید سحرو یه روز ببینیم
آخرش یه روزی هجرت در خونتو میکوبهتازه اون لحظه میفهمی همه آسمون غروبهآخرش یه روزی هجرت در خونتو میکوبهتازه اون لحظه میفهمی همه آسمون غروبه
میگذره رو
فیلم شیوع

بیماری­های واگیردار همیشه بخشی از زندگی بشر بوده­ است؛ از طاعون سیاه و آبله مرغان و فلج اطفال تا آنفولانزای واگیردار H1N1 اغلب باعث از بین رفتن درصد زیادی از جمعیت شده ­اند.
موضوعی که تغییر کرده است، تعداد افراد ساکن کره زمین و سرعت گسترش بیماری­های واگیردار است.
فیلم شیوع، یک فیلم پرشتاب است که گسترش و مهار یک بیماری واگیردار را با تمرکز بر موضوعات انسانی و نیز واقعیات اجتماعی، سیاسی و علمی دنبال می­ کند.
 این موضوعات در فیلمنام
ذهنم جمع نمی‌شود‌ تا از هجرت بنویسم، از مرز‌ سرزمین‌ها بنویسم و از مهاجرتی که هیچگاه با انسانها غریبه نبوده. مهاجر که هیچوقت نه اینجایی می‌شود و نه آنجایی می‌ماند، یک‌چیز هشلهفی درمی‌آید که البته اصلأ هم زشت نیست. از بدی‌هایش این است که تجربه‌ی دست اول از زندگیت‌ با کسانی که تا دیروز همسایه و همشهری و هم‌وطن بودید، فرق میکند. ریشه‌ همانجاست اما نورش را اینجا می‌گیرد. مشکلاتمان تغییر کرده، امکاناتمان تغییر کرده، عادتهایمان تغییر ک
اصطلاح سازندگان ساختمان  یک اصطلاح گسترده و عمومی است و بیشتر کارگران ساختمانی در درجه اول با سطح و نوع کاری که انجام می دهند توصیف می شوند. کارگران طیف گسترده ای از کارهای عملی را برای کمک به مشاغل شخصی در اماکن ساختمانی انجام می دهند. کارگران محل ساخت و ساز را بطور منظم تمیز می کنند. آنها برای از بین بردن قلوه سنگ ، ضایعات فلز و چوب از ابزارهایی مانند شن و ماسه ، بیل ، و ویلچر استفاده می کنند و یا احتیاج دارند که مناطق خاصی را جابجا کنند و وس
به تو که فکر می کنم
انگار در درونم هزاران پرنده مهاجر شروع به پرواز می کنند کرمِ شب تابی بی تاب می شوم و شروع می کنم در روز تابیدن
سقف اتاقم انگار بلند تر می شود و انگار که آسمان شده و هزار غروب در من به یک باره طلوع می کند
به تو که فکر می کنم دخترکی در من گویی ایستاده و قطعه ای گوش نواز از موسیقی صدایت را با پیانو می نوازد صدایم کرده ای نه؟
صدایم کرده ای...
مهاجر ادامه داد: بیشترین خسارت کلزا به مزارع گلستان وارد شده که حدود 15 هزار هکتار از مزارع کامل از بین رفت و حدود 40 تا 50 هزار هکتار با افت محصول مواجه شد ولی علی رغم این مشکلات، بارش ها در مناطق دیگر کشور کاهش تولید را جبران کرد.
مشاور وزیر جهاد کشاورزی، گفت: به منظور کاهش وابستگی کشور به دانه های روغنی، وزارت جهاد کشاورزی طرح 10 ساله ای را تهیه کرد که با اجرای آن 70 درصد نیاز کشور به دانه های روغنی در داخل کشور تامین خواهد شد.
وی افزود: این اقدام

نویسنده و محقق : اشکان ارشادی 
امروز که می خواستم این مطلب رو بنویسم ، یکی گفت ،: ننویس! 
گفتم : چرا ؟ 
گفت : چونکه! اگه یکی پرسید کدام ....  ؟ خوب! مجبور میشی بگی! تو هم میگی که نمیخوام ، خود ناظرین باید کارشان بکنند و... 
گفتم : همین! کار ما هست که اطلاع بدیم ولی بدبخت به اون ناحیه‌ای که ناظرین تا الان نفهمیده باشند و از من انتظار گفتن داشته باشند! 
خوب بگذریم و برویم سر اصل مطلب. 
در مکانی که قوت مردم تأمین میشه. دائم استاد به شاگرد میگه : آزِلَ ، ه
به موسیقی و رقص کردی نگاه که می کنم سوالی برایم پیش می آید؛ اینکه چطور شد که موسیقی و رقص ترکی را به نام خودشان زدند؟ مخصوصاً موسیقی و رقصشان به ترک های شاهسون خیلی نزدیک است. بخش بزرگی از شاهسون ها در مرکز ایران و در ساوه و حوالی ش هستند. و این کپی برداری این فرضیه را به شدت تقویت می کند که کردها قبایلی کولی بوده اند که از قسمت های شرقی ایران در هند و پاکستان به منطقه کنونیشان مهاجرت کرده اند و در این مسیر از فرهنگ های مختلف ترکی و فارسی توشه بس
سوار قطار...
در حال ترک شهری قدیمی و عجییییببببب در ایتالیا به سمت روم...
نمیتونم وصف کنم که چه حسی داشت اولین بار دیدن این شهر که دور تا دورش دیوار داره و اطرافش شهر جدیدو ساختن...
دقیقا همون میدون کارتون بچه های آلپ و هایدی...
حس میکردم تو دل تاریخ رها شدم و میترسیدم حتی...
مردم خوشحالاال...
حتی مردهای متلک گو...
سیاه پوستهای مهاجر...
گداهای سیاه پوست...
بی خانه های خوشگل و بلوند...
کارگرهای بور و زیبا و خوش تیپ...
دلم خیلی تنگه...
برای امنی و آرومی اتاقم
الحمدالله رب العالمین ویزای اربعین هم برداشته شد توسط دولت محترم عراق . البته فعلا فقط مخصوص زائرین محترم ابران هست . و زائرین مهاجر افغانستانی که مقیم ابران هستند فعلا از این دسته مستثنا هستند. ان شاالله خود حضرت ارباب حسین ع کارشون رو راه بندازه . 
انشاالله تمام تصحیلات ایرانیا برای مهاجرین عزیز فراهم بشه . 
الحمدالله رب العالمین ویزای اربعین هم برداشته شد توسط دولت محترم عراق . البته فعلا فقط مخصوص زائرین محترم ابران هست . و زائرین مهاجر افغانستانی که مقیم ابران هستند فعلا از این دسته مستثنا هستند. ان شاالله خود حضرت ارباب حسین ع کارشون رو راه بندازه . 
انشاالله تمام تصحیلات ایرانیا برای مهاجرین عزیز فراهم بشه . 
#ارسالی_از_همراهان
کجایید ای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی
کجایید ای سبک روحان عاشق
پرنده‌تر ز مرغان هوایی
کجایید ای شهان آسمانی
بدانسته فلک را درگشایی
کجایید ای ز جان و جا رهیده
کسی مر عقل را گوید کجایی
کجایید ای در زندان شکسته
بداده وام داران را رهایی
کجایید ای در مخزن گشاده
کجایید ای نوای بی‌نوایی
در آن بحرید کاین عالم کف او است
زمانی بیش دارید آشنایی
کف دریاست صورت‌های عالم
ز کف بگذر اگر اهل صفایی
دلم کف کرد کاین نقش سخن شد
بهل نقش
بسم الله الرحمن الرحیم
هرکه به خواندن این سوره مداومت کند د ر قیامت کارنامه اعمالش را به دست راست وی دهند و نسبت به عملش محاسبه نشود وبقدری به او اجر بخشند تا راضی شود به وی ثواب انصار و مهاجر را دهند اهل بهشت همواره به خواندن این سوره مشغولند دل خلایق برایش نرم شود ودشمن مغلوب شود واگر همراه داشته باشد از پی هر حاجتی رود و به هر قومی که خواستگاری کند اجابت نمایند واگر به میان لشکر مخالف رود متفرق شوند واگر بخواهد بین دونفر الفت دهد سخنش قبول
می میرم عاقبت
در روزی از بهار
شاید،
نوروز
شاید،
در روزهای اول یک فصل پرشکوه
در ساحل خزر
می میرم عاقبت
در زیر سرو سبز پریشان موی
در حالت نشسته
با خنده ای که بر لب من موج می زند
سیگار، در میان دو انگشت
می میرم عاقبت
در حالت نگاه
بر سبزه های سبز تماشایی
تن داده بر نسیم دل انگیز نوبهار
گل ها به رقص و خنده و شادی
شبنم نشسته بر رخ گل ها
می میرم عاقبت
لم داده بر زمین
بر خاک آشنا
در حالت تماشا
بر دوردستِ آبی دریا
قایق میان آب
صیاد پیر خفته به ساحل
مرغان به
تقریبا شش ماه پیش آبله‌مرغان شدیدی گرفتم. تمام صورت و بدنم پر شد از آبله‌های چرکین. به حدی سخت و دردناک بود که تا دو هفته نمی‌توانستم صورتم را بشویم. حمام می‌رفتم. موهایم را میشستم. آب روی صورت و بدنم می‌ریختم اما نمی‌توانستم روی آن دست بکشم. تا دو هفته تمام صورت و بدنم فقط آب دید و شسته نشد. بماند که چه وضعیت چرکی بود و چقدر از خودم بدم می‌آمد. چیزی که می‌خواهم بگویم اشتیاق و دلتنگی زیادم برای دست کشیدن به پوست صورتم بود. دلم لک زده بود که ب
189-  و من کلام له (علیه السلام)> فی الإیمان و وجوب الهجرة <>أقسام الإیمان<فَمِنَ الْإِیمَانِ مَا یَکُونُ ثَابِتاً مُسْتَقِرّاً فِی الْقُلُوبِ وَ مِنْهُ مَا یَکُونُ عَوَارِیَّ بَیْنَ الْقُلُوبِ وَ الصُّدُورِ إِلَی أَجَلٍ مَعْلُومٍ فَإِذَا کَانَتْ لَکُمْ بَرَاءَةٌ مِنْ أَحَدٍ فَقِفُوهُ حَتَّی یَحْضُرَهُ الْمَوْتُ فَعِنْدَ ذَلِکَ یَقَعُ حَدُّ الْبَرَاءَةِ.>وجوب الهجرة<وَ الْهِجْرَةُ قَائِمَةٌ عَلَی حَدِّهَا الْأَوَّلِ مَا
مسعود مهاجر، روزنامه‌نگار حوزه حمل‌ونقل و تحلیلگر اقتصادی، از نوسانات بازار خودرو و تأثیر حذف شورای رقابت از روند قیمت‌گذاری می‌گوید.@Parsa_Night_narrator
#کانال_آوای_شبانه_پارسا
#اخبار_روز_ایران_و_جهان
-tumblrhttps://avayeshabane.tumblr.com
منبع خبری کانال:
#BBC_News
[ویدئو ۵:۵۱]
مشاهده مطلب در کانال
اغاز اجرای واکسیناسیون فلج اطفال مرحله نخست اجرای واکسیناسیون فلج اطفال کودکان زیر پنج سال درجنوب استان از امروز آغاز شد.به گزارش کهنوجیها ، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهرستان جیرفت گفت: این طرح در راستای تداوم طرح ریشه کنی فلج اطفال است که در دو مرحلهاجرا می شود .
خیرخواه گفت : ۷۵۰ تیم با حضور ۹۸ ناظر منطقه‌ای ۸۲هزارو ۶۰۰ کودک زیر پنج سال را در جنوب کرمان واکسینه می‌کنند تا دستیابی به پوشش صد درصد ایمن سازی کودکان زیر ۵ سال ایرانی و
دل و دینم، دل و دینم بِبُرده‌ست
بر و دوشش، بر و دوشش، بر و دوش
دوای تو دوای توست حافظ
لب نوشش، لب نوشش، لب نوش 
.................‌
برد دل و جان من،  دلبر جانان من
دلبر جانان من، برد دل و جان من
من موندم وقتی حافظ داشته این ابیات رو میگفته چقدر فسفر سوزونده:)))
+یه بیتی که از عنفوان نوجوانی تا الان از حافظ دوست داشتم:
چه خوش صید دلم کردی بنازم چشم مستت را
که کَس مرغان وحشی را از این خوشتر نمیگیرد
ظرافت و لطافت سلوک سالک هنگامی که در آسمان قلب پروراز می‌کند و هنگامی که باید قلبش یکدست و کامل در مسیر صداقت و اخلاص نسبت به پروردگارش باشد به حدی است که تنها ذره‌ای توجّه به غیر خدا و خروج از مسیر تعادل طبق بیان آیه شریفه او را نه تنها از آن افق عالی ساقط خواهد کرد بلکه در هنگام سقوط گرفتار طوفان و مرغان شکارچی نیز خواهد کرد.

به اخلاص خوانید پروردگار
که آنکس که شد مشرک کردگار

همانند این است اندر مثال
که از آسمان افتد آن بد خصال

«حُنَفاء
همه پیمانه شکستند،دلم ناله کند
درِمیخانه ببستند،دلم ناله کند
زخجالت نرسدباده به مستان،سرِشب
همچودیوانه بخندند،دلم ناله کند
نشتابندبه پروازکه مرغان هوا
همچومن لانه پسندند،دلم ناله کند
ماهیان ازدلِ دریا به سواحل زغمت
همه ازحال برفتند،دلم ناله کند
مه وخورشیدوفلک،غم بسرایندبه هم
رختِ چون سایه بپوشند،دلم ناله کند
شمع وپروانه به هم چشم بدوزندزشوق
به جدائی،چوتوسوزند،دلم ناله کند
گل وگلزارببازند،چنان غنچه ی خود
همه ازریشه بپوسند،دلم نال
Gateway Timeout
ادامه خواندن
دیگر سایت ها :

پایان نامه تأثیر ویژگی‌های شغل بر خلق دانش در کارکنان نیروگاه برق گلستان :: نقد و بررسی متون پایان نامه ها
پایان نامه اثر بخشی آموزش مهارت‌های زندگی بر افزایش هوش فرهنگی دانش‌آموزان مهاجر افغانستانی شهر قزوین :: بررسی پایان نامه های دانشگاهی
من شهروند عشقم در کشور دل تو،
خوانده مرا مهاجر از ملک دل براندی.
از شهر عشق بی شرح اخراج کرده من را،
دلنامه مرا تو بی اعتبار خواندی.
دستم بگیر یارا هنگام تنگدستی،
مأمور قهر و خشمت دلگیر کرده من را.
بر دست و پای قلبم زنجیر مهر بسته،
با صد گمان و شبهه تحقیر کرده من را.
مگذار، چون قلندر از یک دری به یک در
در کوچه های عشقت من خوار و زار باشم.
چون شهروند فخری با ارج و سربلندی
در سبزشهر قلبت تا شهریار باشم. ا
ز کشور دل خویش دیگر مرا مکن پیش،
چون شهروند فخ
شهادت از عسل شیرین تر.....  
«مولوی» 
کجایید ای شهیدان خدایی
بلاجویان دشت کربلایی 
کجایید ای سبک روحان عاشق
پرنده‌تر ز مرغان هوایی 
کجایید ای شهان آسمانی
بدانسته فلک را درگشایی 
کجایید ای ز جان و جا رهیده
کسی مر عقل را گوید کجایی 
کجایید ای در زندان شکسته
بداده وام داران را رهایی 
کجایید ای در مخزن گشاده
کجایید ای نوای بی‌نوایی 
در آن بحرید کاین عالم کف او است
زمانی بیش دارید آشنایی 
کف دریاست صورت‌های عالم
ز کف بگذر اگر اهل صفایی 
دلم کف ک
دانلود دوبله فارسی فیلم Bread and Chocolate 1974کیفیت BluRay720p اضافه شددانلود
بازیگران : Anna Karina, Johnny Dorelli, Nino Manfredi, Paolo Turco
کارگردان : Franco Brusati
محصول : امریکا
سال تولید : ۱۹۷۴
زبان : دوبله فارسی
فرمت : MKV
حجم :۱٫۵GB
نام پارسی فیلم : نان و شکلات
خلاصه داستان :”““ییک مهاجر ایتالیایی تلاش می‌کند تا یک زندگی جدید در سوییس ایجاد کند . او تلاش می‌کند تا در خانه و جامعه جدید خود فرد موفقی شود , اما در هر بار تلاش شکست می‌خورد و
دانلود دوبله فارسی فیلم Bread and Chocolate 1974کیفیت BluRay720p اضافه شددانلود
بازیگران : Anna Karina, Johnny Dorelli, Nino Manfredi, Paolo Turco
کارگردان : Franco Brusati
محصول : امریکا
سال تولید : ۱۹۷۴
زبان : دوبله فارسی
فرمت : MKV
حجم :۱٫۵GB
نام پارسی فیلم : نان و شکلات
خلاصه داستان :”““ییک مهاجر ایتالیایی تلاش می‌کند تا یک زندگی جدید در سوییس ایجاد کند . او تلاش می‌کند تا در خانه و جامعه جدید خود فرد موفقی شود , اما در هر بار تلاش شکست می‌خورد و …
باسمه تعالی
اماکن مقدس
مسجد النبی
غزل۲
همبستگی احمد و اصحاب جدا نیست
آرامگه و مسجد و محراب  دو تا نیست
شد مسجد و ارکان بپا، بهر سعادت
آن مرکز علم است و عبادت که فنا نیست
گشته است بنا مسجد پیغمبر اعظم
در اول هجرت شده بر پا و خطا نیست
با گسترش مسجد و تخریب حواشی
آثار زیادی شده نابود و بها نیست
آنجاست زیارتگه و هم جای عبادت
چون خانه ی احمد بود و ظلم و جفا نیست
همراهی انصار و مهاجر شده باعث
در ساختن هر وجبش، فخر و ریا نیست
احمد چو دگر مردم آن کوچه و
بدون حاشیه میرم سراغ اصل مطلب!!
عصاره ی پوست پرتقال (مرکبات) میتونه رنگ لاک غلط گیر رو تو خودش حل کنه و خیلی ساده اون لکه رو از روی لباس یا دستای شما پاک کنه!! خیلیم نیاز به سخت گیری نیس! لازم نیس عصاره شو خالص کنید D: فقط پوست پرتقالو بکشید رو دستتون و یکم هم فشار بدید که عصاره ش در بیاد همین!! (از پست های قدیمی)میخواستم با مهاجر مهاجرت کنم که نشد آخرش و الان فک میکنم همون بهتر که نشد. اینجوری پست های قدیمی رو هم یه دوره میکنم و مرتبشون میکنم :) پست ه
زمان می‌دهم. اما این غم مثل دملی چرکین و دردناک افتاده به جان پوستم. دندانپزشکی که عقلم را کشید گفت باید به بافت زمان بدهی تا بهبود پیدا کند. اما این غصه هر شب من را از درد به گریه می‌اندازد. پانزده سالم بود که آبله مرغان گرفتم. تمام بدنم تاول‌های گنده آبدار زده بود. زمستان بود. همین طرف‌های سال و خیلی سردم بود. صبح تا شب دم بخاری بودم. همه می‌گفتند گرما باعث می‌شود جای تاول‌هات بماند. برایم مهم نبود خال‌خالی شوم یا نه. فقط می‌خواستم زودتر خ
تالاب های استان چهارمحال و بختیاری با ایجاد یک مجموعه بزرگ زیستی، علاوه بر ایجاد محیط زیبا و دل انگیز،  زیستگاه‌های کم همتایی هم برای پرندگان مهاجر و ماهیان منحصر به فرد  پدید آورده اند.
تالاب‌ها، محیط‌هایی هستند که مشخصاتشان چیزی میان خشکی و آب است، تالاب‌ها ممکن است همواره دارای آب و یا اینکه گاه خشک و گاه آب‌دار باشند، برخی تالاب‌های نزدیک دریا نیز با جزر و مد تغییر وضعیت می‌دهند.استان چهارمحال و بختیاری دارای شش تالاب مهم است ک

همه جا را سکوت فرا گرفته بود، حتی جنبنده ای دیده نمی شد و نوای مرغان نیز خاموش شده بود. آنگاه نوبت من رسید که با خدای بزرگ راز و نیاز کنم. مانند ابر بهاری اشک بریزم. ناله های سوزان از دل دردمند خود بر آورم. از گذشته های دردناک یاد کنم، از آینده های تیره و مبهم سخن بگویم. با تمام قوا خدای بزرگ را بطلبم. قلبم را مخلصانه تسلیم او کنم.
... دلم گرفت، روحم پژمرد، صبر و طاقتم به سر آمد. از گذشته ها شرمنده ام و از آینده ها بیمناک. تنها تسلی من آب و هوای توست.
معنی لغات درس سوم فارسی هفتم
نکات مهم درس :

نسل آینده ساز : ترکیب وصفی

جوان و نوجوان چشمه جوشان نیرو و استعداد است : تشبیه

استعداد : توانایی درونی

تحلیل : بررسی

جوانان و نوجوانان ما اھل فکر کردن، دریافتن و تحلیل کردن [ھستند] : نشانه ی نگارشی قلاب [ ] زمانی استفاده می شود که واژه ای به متن اصلی اضافه شده باشد.

مومن : ھم خانواده ی امن، امین، امنیت

درس سوم فارسی هفتم
به رغم : با وجود

عکس : برعکس، مخالف

مطبوعات : روزنامه ھا و مجلات

رسانه
در قصر شاهنشاه غذاهاى مطبوع و گوارا بسیار مورد توجه بود. از جمله طعام هایى که براى پادشاه ولاش مهیا میکردند، یکى «خورش شاهى» نام داشت، که مرکب بود از گوشت گرم و گوشت سرد، و برنج فسرده، برگ معطر، و مرغان مسمن، و خبیص، و طبرزد؛ 
دیگر از طعام ها «خورش خراسانى» بود، که از گوشت کباب شده بسیخ، و گوشت پخته در دیگ، و کره و عصارات، ترکیب مى یافت؛ دیگر «خورش رومى» که گاه با شیر و شکر، و گاه با تخم مرغ و عسل، و گاه برنج با کره و شکر و شیر ساخته میشد؛
دیگر «
 صفوان بن یحی گوید  جعر بن  محمد بن اشعش بمن گفت میدانی، سبب وارد شدن ما در مذهب تشیع وشناسایی ما بان چه بود با انکه نزد ما هیچ یادی از ان نبود و بانچه مردم شیعیان داشتند ما معرفت نداشتیم  گفتم داستانش چبست  کفت  ابو جعفر  ابوالدوانیق  یعنی منصور دوانیقی  دومین لیفه  عباسی ودانق یکدانک درهم است که تقریبا یک پشیز میشود واین لقب را مردم از نظر  خست و بخلش باو. داده اند  زبرا برای کندن نهر کوفه از مردم سری  یکدانق گرفت بپدرم ابو محمد ن اشعث  گف
اتریش با نام رسمی جمهوری اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت آن وین است.در سال ۲۰۱۰ حدود ۴۰۰٬۰۰۰ تا ۵۰۰٬۰۰۰ مسلمان در اتریش تخمین زده می‌شود، که
در حدود ۶٪ از کل جمعیت اتریش است. اکثر مسلمانان در طول دههٔ ۱۹۶۰ به
عنوان کارگران مهاجر از ترکیه، بوسنی و هرزگوین همچنین جوامع عربی و پاکستان به اتریش وارد شده‌اند.[۱] اسلام از سال ۱۹۱۲ یکی از دین‌های رسمی اتریش بوده‌است. قانون اسلام، توسط امپراتور فرانتس یوزف یکم و پس از الحاق بوسنی و
ویزای کاری استرالیا چیست؟
ویزای کاری استرالیا از جمله ویزاهایی به شمار می آید که فرد میتواند در صورت اخذ آن وارد کشور استرالیا شود و اقدام به فعالیت های کاری کند. مانند سایر کشورها، استرالیا هم برای اخذ ویزای کاری استرالیا 2020 شرایط خاصی را ایجاد کرده است.
ویزای کاری در واقع دارای انواع مختلفی است که هر کدام از آن ها در شرایط خاصی صادر می شوند که از جمله آنها می توان به مهارت، تجربه کاری و همچنین شرایط فردی شخص اشاره کرد.
شما برای اینکه بتو
لیست تابلوسازی های اصفهان
لیست برخی مراکز چاپ بنر اصفهان:
چاپ بنر اسپادانا اصفهان 09132012734
چاپ بنرصابر اصفهان 09133568689
چاپ بنر مهاجر اصفهان
چاپ بنر لیزر اصفهان
چاپ بنررسا اصفهان
چاپ بنرانتخاب اصفهان
چاپ بنراصفهان LEd اصفهان
چاپ بنرعمیق لیزر اصفهان
چاپ بنرایمن نورتاب اصفهان
چاپ بنرحاجی پور اصفهان
چاپ بنر اندیشه اصفهان
چاپ بنردر اصفهان
چاپ بنراصفهان
چاپ بنر اصفهان
برای دیدن مراکز چاپ بنر بیشتر و همچین نرخ چاپ بنر در اصفهان بایستی به اتحادیه
نام فیلم : من افتخار میکنم هندی هستم I Proud to Be an Indian 2004ژانر : اکشنکارگردان : Puneet Siraبازیگران : Sohail Khan, Tim Lawrence, Scott Hindsمحصول : هندوستانزبان : فارسیزمان : ۱۲۹ دقیقهامتیاز : ۶٫۲/۱۰خلاصه داستان : داستان زندگی هندی های مهاجر مقیم لندن است که از طرف نژادپرستان انگلیسی مورد آزار قرار میگیرند و حتی عده ای از آنان را به قتل می رسانند. بالاخره یک جوان هندی”سهیل خان” که به همراه خانواده اش در لندن زندگی می کند از این شرایط به تنگ می آید و شروع به مبارزه با نژاد
* نماد پردازی روی دیوار آمریکایی ها!
* گفتگو با سرکار خانم آذر مهاجر خبرنگار روزنامه جام جم، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ |دوشنبه ۱۳ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "جام جم"
کانادا یکی از کشورهای مورد علاقه دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل است. دانشگاهها و کالج های کانادا در سطح جهانی بسیار معتبر هستند. در سال 2018 نزدیک به 370000 دانشجوی بین المللی ( بیش از 10000 نفر ایرانی )در این کشور مشغول به تحصیل بوده اند. 26 دانشگاه کانادا در بین 1000 دانشگاه برتر جهان در رتبه بندی سال 2020 قرار دارند. 
کشور کانادا یک کشور امن با نرخ جنایت پایین است و سیاست های این کشور بسیار مهاجر پذیر است . زندگی در این کشور در بین کشورهای جهان رت
دفتر ترجمه رسمی تهران
با گسترش روز افزون مهاجرت به کشورهای مدرن و پیشرفته به خصوص کشورهای مهاجر پذیر مانند فرانسه ترجمه مدارک مستندات شخصی و سوابق تحصیلی جهت ارائه و اثبات هویت فردی و تحصیلی امری مهم و اجتناب ناپذیر است. امروزه موسسات بسیا
ادامه مطلب
گرگان - ایرنا -
ممنوعیت شکار پرندگان مهاجر در گلستان به دلیل تلفات در میانکاله، آغاز
واکسیناسیون، بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی کلاله و مراوه‌تپه و
بهره‌برداری از ۹۰ واحد دامداری روستایی در مناطق سیل‌زده از جمله خبرهای
کوتاه روز سه‌شنبه گلستان است.

مدیرکل
حفاظت محیط زیست گلستان گفت: به دلیل تلفات پرندگان مهاجر در پناهگاه حیات
وحش میانکاله، شکار پرندگان تا اطلاع ثانوی در گلستان ممنوع شد.

محمدرضا کنعانی
پیش بینی سیاست،
از اول هم برای من دشوار بود.
ولی این روزا به قدری برام پیچیده شده،
که پلکها و ابروهام همیشه میریزه هر وقت که اخبار سیاسی میخونم.
یادمه مفسرین بزرگ ایرانی و غیرایرانی میگفتن که کاناداییا (احتمالا منظور خود ایرانیای کانادا بودن) میخوان به محافظه کارها رای بدن،
و عمرا اگه به لیبرال ها رای بدن.
امروز حزب محافظه کار در اقدامی از جاستین ترودو (که از لبیرال هاست) و نخست وزیر کنونی کاناداست، حمایت کرد،
و پشمهای من ریخت. ترودو حداقل ظا
ویزای استارت آپ برای راه اندازی کسب و کار برای کارآفرینان خارجی
رابطه بین کارآفرینان مهاجر و توسعه اقتصادی کشورهای میزبان به طور فزاینده‌ای برجسته شده ‌است، چرا که دولت‌های مختلف در حال حاضر استراتژی‌هایی را برای جذب نوآوری‌های کارآفرینان مهاجران اتخاذ می‌کنند. با توجه به تحقیقی که توسط Research Gate انجام‌شده، ۲۰۴ شرکت توسط مهاجران تاسیس شدند که بین شرکت‌های آمریکایی در فهرست فورچون ۵۰۰ سال ۲۰۱۰ است  قرار داشته اند که منجر به سود ۴.۲ ه
جلسه اول دکتر عبدلی (کلیات)
جلسه دوم دکتر عبدلی (آسکاریس،تریکوسفال،اکسیور)
جلسه سوم استاد ابوالقاضی(قلابدار، استرونژیلوئیدس، لاروهای مهاجر)
جلسه چهارم دکتر رضانژاد(Dracunculus,Wucheria , Brugia)
جلسه پنجم دکتر رضانژاد(Onchocerca and loa loa)
جلسه ششم دکتر صلح جو(سستود ها)
جاناتان مرغ دریایی روزهای بعد را در انزوا سپری کرد.
ولی پروازکنان تا دوردست و فراسوی صخره های بلند
می رفت.از تنهایی غصه نمی خورد،فقط از این بابت
اندوهگین بود که سایر مرغان دریایی حاضر نیستند
به شکوه پرواز،که در انتظارشان است باور بیاورند،
حاضر نیستند چشمانشان را باز کنند و ببینند.

از کتاب جاناتان مرغ دریایی
اثر ریچارد باخ 
* نماد پردازی روی دیوار آمریکایی ها!
* گفتگو با سرکار خانم آذر مهاجر خبرنگار روزنامه جام جم، پیرامون طراحی و اجرای دیوارنگاره های جدید موزه ۱۳ آبان (لانه جاسوسی | سفارت سابق آمریکا در ایران)چاپ شده در صفحه فرهنگ |دوشنبه ۱۳ آبان  ۱۳۹۸
* لینک گفتگو با روزنامه "جام جم"
* لینک گفتگو / روزنامه جام جم
برشی از کتاب پرنده خارزار (مرغان شاخسار طرب)

پرنده خارزار - متن کامل 
نام کتاب : مرغان شاخسار طرب
نویسنده: کالین مک کالو
مترجم: مهدی غبرائی
ناشر: نیلوفر
قیمت: ۶۵,۰۰۰ تومان 
در افسانه ها آمده است که پرنده ای است که تنها یک بار در عمر خود میخواند ... آنگاه در میان شاخ های وحشی آواز سر میدهد بر درازترین و تیزترین خار می نشیند و در حال مرگ زیباترین آوازش را می خواند ... آوازی آسمانی که به بهای جان او تمام می شود. داستان مهاجرت و زندگی یک خانواده و ا
هر چه از خوشه راحت که دل آورده بدستسوخت برق جگر سوخته از خرمن ما

حکمت ناله ی مرغان چمن مکشوف استاز شرارِ شُعَل آه تَف شیون ما

صاحب گلشن و گل ما وهزاریم ولیاشک چشمت گل ما دامن ما گلشن ما

میکشان را سرِ کاری به نصیحت مَنمودواعظ و قاضی وشیخ است زحق رهزن ما

هیچ بیمی نَبُوَد از ستم دوست مگرکه شود باعث شادی دل دشمن ما

عاقبت دست تطاول به تقاضای رقیبکرده یکباره قبا هیئت پیراهن ما

کرد درد و غم هجر تو جهان کبر آمدکه از او گشته کنون تیره دلِ روشن ما

(حس
انتصاب در انجمن بادیگارد ایران
طی حکمی از سوی استاد مهاجر رئیس انجمن بادیگارد ایران و مدیر شرکت تشریفات و مراقبت نگین ایمن تهمتن جناب آقای حسن مسلمی از مربیان باسابقه هنرهای رزمی به عنوان دبیرکل جدید انجمن بادیگارد ایران منصوب و مشول بکار شد.

کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب جاناتان مرغ دریایی
کتاب جاناتان مرغ دریایی یک کتاب خوب به سبک رمان، بسیار پر معنی و خوندنی است. این کتاب نوشته ی ریچارد باخ نویسنده و خلبان آمریکایی است و در سال 1970 میلادی منتشر شده است. این کتاب بعد ها توسط نویسنده تصحیح شد و یک بخش به آن اضافه گردیده است.

پیش کشی به جاناتان مرغ دریایی راستین که درون همه ما می زید
ریچارد باخ در این کتاب داستان خود را با یک مرغ دریایی به ثمر رسانده است. جاناتان شخصیت اصلی این رم
ای مهربان ببار بر من محبتت را چون ابر
عطر افشان کن زندگیم را
روشن کن با نور چشمانت خانه ام را
بخند و آواز کن چون بلبل
پرواز کن چون عقاب
و برقص چون شوکای زیبا
سکوت نکن که خاموشی تو
چون خلوت گورستان است
هر اشک چشمان زیبایت
چون رود خون است که جاری می شود از من
قهرت چون تاریکی شب
و گریه ات خنجری است که بر قلبم فرود می آید
پس از تو من زندگی را زندگی نخواهم کرد
رنگها همه خاکستری خواهند بود
گل عطر نخواهد داشت
موسیقی ناله جغد خواهد شد
و شعر آمیخته ای از و
انگشتر حضرت سلیمان با نام انگلیسیِ King Solomon's Ring کتابی درباره رفتارشناسی جانوری برای مخاطب عمومی  بوده و نویسنده کتاب، کنراد لورنتس، برنده جایزه نوبل فیزیولوژی و پزشکی و یکی از بنیانگذاران رفتارشناسی جانوری ه که خاطرات تعاملاتش رو با حیواناتی که مورد مطالعه ش بودند با عنوانِ جالبِ "انگشتر حضرت سلیمان" نوشته.نویسنده در مقدمه کتاب، داستان حضرت سلیمان و صحبتش با حیوانات رو تعریف کرده و ابتدا از تحریف کتاب مقدس و تبدیلِ "صحبت از مرغان و جانورا
در روزهای آخر اسفند،
کوچ بنفشه های مهاجر،
زیباست.
در نیمروز روشن اسفند،
وقتی بنفشه ها را از سایه های سرد،
در اطلس شمیم بهاران،
با خاک و ریشه
- میهن سیّارشان -
در جعبه های کوچک چوبی،
در گوشه ی خیابان، می آورند:
جوی هزار زمزمه در من،
می جوشد: